KONTEYNER NEM ALICILAR

 

 

Konteyner ile gerçekleştirilen denizaşırı sevkiyatlarda yaşanan en önemli sorun, gündüz ve gece ısı farklarından ,konteyner içerisinde meydana gelen yüksek yoğunluklu rutubet ve kondensasyon (yoğunlaşma-terleme) problemidir. 

 

Konteyner içerisinde tamamen bir yağmur ortamını andıran bu devamlı yoğunlaşma aynı zamanda konteyner yağmuru olarak da adlandırılmaktadır.

 

 

 

 

AVANTAJLARI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Plastix-Gel yüksek nem alma kapasitesi: %90 bağıl nemli ortamda, ağırlığının % 200’si kadar nem alır. 

  • Kil’den mamul nem alıcılar en fazla kendi ağırlıklarının % 25-30’una kadar nem alabilir. Dolayısı ile Plastix-Gel’lerdan çok daha az adet kullanılması yeterlidir. Bu da size büyük ekonomi sağlar. 

  • Plastix-Gel nemli havayı içine alan ama sıvıyı jel haline getirerek dısarı vermeyen sızdırmaz ambalajı ile uygulanması son derece pratiktir. Kil’den mamul nem alıcılar emdikleri suyu bir süre sonra tekrar konteynırın içine verirler. Plastix-Gel ise topladığı suyu jel’e dönüştürür ve suyu tekrar dışarı vermesi imkansızdır. 

  • Plastix-Gel paketler içerdikleri askılarla konteyner duvarlarındaki mapalara veya yükün üzerine kolaylıkla uygulanabilir. 

 

UYGULAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

20’lik konteyner içersine : 30 – 40 günlük sevkıyat için 1 kg. Plastix-Gel paketlerden 6 adet uygulanmasını tavsiye ediyoruz. 

40’lık konteyner içersine : 30 – 40 günlük sevkıyat için 1 kg. Plastix-Gel paketlerden 12 adet uygulanmasını tavsiye ediyoruz.